Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
165 postów 1776 komentarzy

pawelpelc

Paweł Pelc - www.pawelpelc.pl

Bezpieczeństwo Sejmu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tematem numer jeden w dzisiejszych serwisach informacyjnych jest aresztowanie wcześniej zatrzymanego przez ABW wykładowcy krakowskiej uczelni, który planował dokonać zamachu bombowego przed Sejmem.

 

 

Tymczasem Sejm, choć dość regularnie jest obstawiany barierkami przy okazji demonstracji odbywających się przed nim, to jednak nie jest w żaden sposób ogrodzony. Przed wojną teren sejmu był ogrodzony. Dziś każdy może wejść bez żadnej kontroli na teren sejmowy i jedynie wjazd na ten teren i wejście do budynków sejmowych jest kontrolowane. Może zatem warto sygnał o realnym zagrożeniu zamachem terrorystycznym na terenie sejmu wykorzystać, by podjąć decyzję o odtworzeniu przedwojennego ogrodzenia terenu sejmu i jednak, w celu zapewnienia bezpieczeństwa posłów i innych osób uczestniczących w obradach Sejmu wyłączyć go ze swobodnego ruchu. Znacznie mniej istotne z punktu widzenia konstytucyjnej roli instytucje niż parlament są nierzadko lepiej chronione i brak jest dostępu dla osób nieuprawnionych nie tylko do ich budynków, ale także na teren bezpośrednio przed nimi.

Warto podjąć tę decyzję póki jeszcze nic się nie wydarzyło, by uniknąć sytuacji, takiej jaka miała miejsce w przypadku samolotów rządowych – gdy mimo wielokrotnych podejść nie udało się wymienić przestarzałych rosyjskich konstrukcji na bezpieczniejsze maszyny i decyzję o rezygnacji z korzystania z tych maszyn podejmowano dopiero po 10 kwietnia 2010 r. po śmierci Prezydenta i 95 innych wybitnych Polaków.

Ogrodzenie terenu sejmowego na pewno nie jest decyzją tak kosztowną i kontrowersyjną, jak zakup nowych samolotów dla przewozu najważniejszych osób w państwie, zatem jej podjęcie powinno być znacznie łatwiejsze. Ciekawe czy władzom sejmu starczy odwagi, by ją szybko podjąć i zrealizować. A taka zmiana jednak znacząco utrudniłaby przeprowadzenie zamachu bezpośrednio przed sejmem, który dziś może stosunkowo łatwo przeprowadzić wystarczająco zdeterminowany terrorysta.

Paweł Pelc
 

20.11.2012

KOMENTARZE

  • TRUDNO ZROZUMIEĆ SEDNO WYPOWIEDZI !
    Czy proponuje się zabezpieczyć "naszych"dzisiejszych wybrańców dodatkowym płotem by dalej szkodzili,czy to juz zamysł zabezpieczenia tych nowych co przyjdą po nich i będą przyszłością dla narodu ?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY